Ośrodek PTTK Wilkasy

O Nas

   Ośrodek PTTK Wilkasy położony jest w jednym z najbardziej barwnych zakątków Mazur.  Malownicze położenie wsi na lekkim wzniesieniu w pobliżu Niegocina z piaszczystą plażą sprawiło, że w XIX wieku miejscowość stała się celem wielu wycieczkowiczów.  Przy skrzyżowaniu dróg do Mikołajek i Rynu otworzony został wówczas hotel „Seeblick” i restauracja (dziś Ośrodek PTTK Wilkasy) z jej tarasu można było podziwiać Niegocin z Wyspą Ptasią (dawniej nazywaną „Wyspą Mew”), która obecnie jest widoczna z tarasu widokowego Tawerny Dezety, która znajduje się na terenie ośrodka. Wilkasy wciąż się rozwijają, a nowoczesny ośrodek z restauracją oraz port to idealne miejsce do rozpoczęcia żeglarskiej przygody, po Wielkich Jeziorach Mazurskich.  Na terenie ośrodka znajdziemy między innymi: boisko do piłki siatkowej/plażowej , stanowiska na przyczepy campingowe, plaża strzeżona, wypożyczalnia sprzętu wodnego, tawernę, nowoczesny port ze 130 miejscami cumowania, bankomat, sanitariaty. 

   Stąd wyruszyć można jachtem na północ, pokonując jeziora Niegocin, Kisajno i Dargin, w górę szlaku żeglownego w kierunku Węgorzewa i jeziora Mamry, bądź w przeciwnym kierunku przez system kanałów łączących południową część szlaku Wielkich Jezior Mazurskich z Mikołajkami i jeziorem Śniardwy na czele.

   Naszym gościom oferujemy zróżnicowaną bazę noclegową.  Zaczynając od pokoi w standardzie hotelowym usytuowanych nad Tawerną Dezeta, po nowoczesne, komfortowe domki całoroczne, które zostały w pełni wyposażone, aby spełniać najwyższe oczekiwania naszych gości.  Widok z sypialni zapiera dech w piersiach i jest jedyny po tej stronie jeziora.

   Restauracja Tawerna Dezeta to idealne miejsce, w porcie nad brzegiem jeziora, gdzie w upalne dni turyści szukają orzeźwienia. Na wygłodniałych smakoszy czekają świeże ryby i inne przysmaki kuchni regionalnej. Specjalnością szefa kuchni są: Mazurska zupa Rybna bazującą na wywarze z takich ryb jak sandacz, płotka i szczupak, czy Golonka pieczona na duszonej kapuście. Wieczory urozmaicają zespoły szantowe i inne atrakcje. Każdy, kto zawita na Mazury powinien spróbować przysmaków naszego szefa kuchni, których smak z pewnością zostanie w pamięci na długo.

   Na terenie Ośrodka PTTK Wilkasy znaleźć można całą gamę atrakcji. Zaczynając od boiska do siatkówki plażowej, placu zabaw dla najmłodszych, siłowni na świeżym powietrzu, po wypożyczalnię sprzętów wodnych i lądowych. W naszym ośrodku świetnie łączymy nowoczesność ze sportami wodnymi.  Nasi goście do dyspozycji mają między innymi skutery wodne, deski SUP, deski Wakeboard, narty wodne, E-Foil Way Doo, czy łodzie motorowodne, które można wynająć bez patentu. Naszym celem jest wywołanie niezapomnianych emocji, połączonych z bezpiecznym wypoczynkiem w samym sercu Mazur.

   Port usutyowany jest na zachodnim brzegu Jeziora Niegocin i posiada pełną bazę mediów dla jachtów żeglowych i motorowodnych. Jest to jeden z największych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, który jest przygotowany na postój ponad 130 jachtów. To idealne miejsce do rozpoczęcia żeglarskiej przygody po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Sprawdź naszą ofertę i zarezerwuj już teraz komfortowy pokój lub domek na Mazurach.
Pokaż na mapie